Niebo do wynajęcia

W ramach inicjatywy mającej na celu poszerzenie wiedzy uczniów i wzbudzenie ich zainteresowania astronomią, w naszej szkole trzykrotnie zorganizowano pokazy w przenośnym planetarium „Niebo do wynajęcia”. Wydarzenie to było dedykowane uczniom klas 1-3 naszego liceum i miało na celu przybliżenie im tajemnic kosmosu w sposób interaktywny i angażujący.

Przenośne planetarium to nowoczesne urządzenie, które umożliwia projekcję realistycznego obrazu nieba w dowolnym miejscu. Dzięki temu uczniowie mogli doświadczyć wrażeń z obserwacji nieba i zjawisk astronomicznych bez konieczności wyjazdu z miasta.

Pokazy odbywały się w szkolnej sali gimnastycznej, która na czas wydarzenia została przekształcona w kosmiczne przestrzenie, umożliwiając uczniom pełne zanurzenie się w wirtualnym wszechświecie.

Pokazy w przenośnym planetarium spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem przez uczniów liceum. Młodzież była zachwycona możliwością zobaczenia gwiezdnego nieba
i różnych zjawisk astronomicznych w realistyczny sposób. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w seansach, zadając pytania i dyskutując na temat omawianych zagadnień.

Sukces tegorocznych pokazów planetarium zachęca nas do kontynuowania współpracy i organizowania podobnych wydarzeń w przyszłości. Chcemy inspirować kolejne pokolenia uczniów do odkrywania tajemnic wszechświata i rozwijania swoich pasji naukowych.